İade İşlemleri

Değerli müşterilerimiz siparişinizi teslim aldığınız günü takiben 14 gün içinde iade etme hakkına sahipsiniz.

Hatalı bir öğe mi aldınız? Bunu duyduğumuz için üzgünüz, lütfen iletişim sayfasından bizimle iletişime geçin veya siparişinizi aldıktan sonraki 14 gün içinde konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için info@kivircikmarket.com adresine e-posta gönderin. Bunu sizin için incelemekten mutluluk duyacağız.

 

Ürünü iadeye hazırlama

 


İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

 • İade kargolarının ödemesi tarafınıza aittir, bu ücretler şu anda firmamız tarafından karşılanmamaktadır.
 • İade işleminizi başlatmak için, sipariş numaranızla birlikte iade nedeninizi belirten açıklamayı info@kivircikmarket.com adresine e-posta ile gönderin.
 • Tarafımızdan gönderilecek, iade adresi bilgisini içeren, iade onay e-postamızı bekleyin.
 • İade talep ettiğiniz sipariş numaranızı bir kağıda yazıp gönderim yapacağınız ürün paketine koyun.
 • Ürünü orijinal ambalajında, varsa etiketi ve standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yeniden paketleyin.
 • Tercih ettiginiz kargo firmasina iade paketini ücretini ödeyerek teslim ediniz. Kargo firmasının ilettiği takip numaranızı saklayın. İade belgeniz olarak buna ihtiyacınız olacağından kargo takip numaranızı güvende tutun.

 

İade süreci

 • Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 • Karşı ödemeli gönderilen iade kargoları tarafımızca kabul edilmez, iade kargo hizmeti ödemeleri müşterimize aittir.
 • İade edilen ürün; eğer siparişinizdeki promosyonları etkiliyorsa promosyonunun iadesi istenebilir, veya promosyon bedeli iade tutarınızdan düşülebilir. Örnek: 200TL üzeri kargo bedava promosyonundan yararlanılan bir siparişte 2 adet 75TL değerindeki üründen birini iade etmek isterseniz siparişiniz artık 200TL üzeri olmayacağı için kargo ücretinin kesintisi yapılacaktır. Eğer hediye ürün hakedişiniz olduysa hediyeyi iadenizle göndermediğiniz taktirde hediye ürünün de bedeli iadenizden düşecektir.
 • Kivircikmarket.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın insiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
 • Kozmetik ürünlerin etkisi kişiden kişiye değişebilir. Kivircikmarket.com'dan alınan ve kullanılan ürünlerin, alıcıları tamanen memnun etme garantisi yoktur. Bu sebeple kişisel memnuniyetsizliklerden doğan ve geri satılabilmesi mümkün olmayan ürünlerde iade talepleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

Kivircikmarket.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik veya hasarlı ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bu tutanakla birlikte yapılan başvurularda, mağduriyet hızla giderilmektedir.
İade ve Değişim prosedürümüz yukarıda bahsedildiği üzere Tüketici kanunlarına tamamen uygun olup, sipariş veren tüm üyelerimiz bu şartları kabul etmiş sayılmaktadır.